// PLASTYKA TWARZY

Vectra XT.

System daje możliwość uchwycenia anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D, a następnie, za pomocą parametrów fotogrametrycznych, przedstawienia ich w postaci wysokiej rozdzielczości modelu 3D na ekranie komputera. Jest on dedykowany w szczególności do wykonywania symulacji wyników zabiegów korekcji nosa, piersi oraz zmian konturów twarzy i ciała.

Oprogramowanie systemu zawiera dane uśrednionych parametrów co pozwala przeprowadzić dokładną analizę odchyleń od stanu prawidłowego przed zabiegiem i skorygowanie na ekranie komputera tych odchyleń do wartości podanych przez program. Jeśli to nie odpowiada pacjentowi można wprowadzić zmiany ręcznie tak aby wynik końcowy odpowiadał oczekiwaniom pacjenta.

// Jak działa Vectra XT?

VECTRA XT uzyskuje obraz 3D dzięki synchronizacji kilku cyfrowych obrazów dwu-wymiarowych. Następnie oprogramowanie systemowe przetwarza podane informacje i generuje bardzo dokładną mapę kształtu i kolorytu danej części ciała w technologii 3D. Cały proces trwa zaledwie kilka milisekund, co sprawia, że ruch pacjenta nie zakłóca działania systemu (np. w sytuacji kiedy pacjentem jest małe dziecko). Gotowy plik 3D przechowywany jest w pamięci komputera. Zapisane pliki zawierają dane pomiarowe oddane z submilimetrową precyzją, co umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowych analiz oraz porównywanie wielu zestawów danych, bez potrzeby brania pod uwagę dokładnej pozycji pacjenta w momencie robienia zdjęć, inaczej niż w przypadku tradycyjnych zdjęć 2D.

// Zastosowanie systemu

W bazie danych systemu znajdują się np. paramety endoprotez piersi wszystkich najlepszych firm jak Mentor czy Alergan, co pozwala zasymulować na ekranie wynik operacji bardzo dokładnie zbliżony do efektu końcowego operacji. Nieocenione usługi daje w przypadku korekcji nosa, gdyż graficznie pokazuje te zmiany które trzeba wprowadzić aby wynik odpowiadał normie dającej poczucie ładnego wyglądu.

// Zalety systemu VECTRA XT:

 • obrazowanie wszystkich partii ciała w technologii 3D
 • symulacja wyników zabiegów poprzez:
  • automatyczny pomiar piersi
  • wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu
  • wybór i wizualną implementację implantów spośród modeli dostępnych w programie (Allergan, Mentor, Nagor, Silimed oraz Eurosilicone)
 • wysoka rozdzielczość gwarantująca oddanie najdrobniejszych szczegółów w najlepszej możliwej jakości
 • dopasowanie do wzrostu pacjenta, poprzez zmechanizowany system regulacji wysokości
 • nowoczesna stylistyka i łatwość obsługi